Графічний дизайн сьогодні — один з найбільш перспективних напрямів. Сьогодні складно знайти сферу життя, де би не був задіяний графічний дизайн. Все, що оточує нас на вулицях, в магазинах, в транспорті, на телебаченні та в мережі Інтернет − скрізь можна побачити результат роботи графічних дизайнерів.

  Графічний дизайнер спеціалізується на оформленні навколишнього середовища засобами графіки. Він працює з вивісками, рекламними щитами, плакатами, покажчиками, знаками і схемами, які ми бачимо у великій кількості навколо, а також піклується про зручність читання необхідної нам інформації, такої як інтернет-сайти, журнали, газети, листівки, обкладинки книг і дисків, меню в ресторані, каталоги товарів, візитки, а також упаковка продуктів, промтоварів та графічне оформлення вітрин. З цього короткого списку можна зрозуміти, що куди б ми не прийшли, ми скрізь обов'язково побачимо різноманітні твори графічного дизайну. Професія графічного дизайнера має кілька напрямків, і один дизайнер може працювати або в одному з них, або поєднувати два або три напрямки.

 Графічні дизайнери працюють в дизайн-студіях, брендингових і рекламних агентствах, видавництвах і в будь-яких державних підприємствах і приватних фірмах.

 Створений 2004 року. 2008 року здійснив перший випуск бакалаврів, успішно пройшов акредитацію ОКР «бакалавр» і ліцензування ОКР «спеціаліст».

Навчання скероване на підготовку художників графічного дизайну, які володіють традиційними графічними техніками і проектуванням у програмах Corel Draw, Photoshop, 3DMax, InDesign на ПК, проектною культурою, достатньою образотворчою підготовкою, знаннями сучасних поліграфічних технологій, мають чітку громадську позицію, відповідальність перед суспільством, сформовані морально-етичні та естетичні принципи.

 У проектуванні головна увага звертається на засвоєння основ поєднання форми й ідеї в графічному образі, застосування варіантів графічної мови для інформаційних, орієнтаційних, естетичних і освітніх цілей, формування принципів проектування і макетування поліграфічної продукції.

  У рамках програми студенти засвоюють основи фототехніки: форми художньої фотографії – документальну, репортерську, авторську, а також основи відеотехніки.

  Навчальний процес забезпечують: комп’ютерний клас, підключений до мережі Інтернет, 2 лабораторії комп’ютерного проектування, бібліотека з відділом електронних версій. Викладачі відділу: кандидат педагогічних наук, доцент Близнюк М.М., старші викладачі Андрейканіч А.І., Липка О.О., Колтукова А.В., Соломченко В.О., викладач Солтис М.М., завідувач комп’ютерною лабораторією Тершак А.М. Студенти та випускники відділу є дипломантами та призерами українських та міжнародних дизайн-конкурсів.

 

ВІДДІЛ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ