ВІДДІЛЕННЯ ГРАФІЧНОГО ДИЗАЙНУ
КОСІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОГО ТА ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА ЛНАМ
4-7 липня 2014 рокумісто Косів Івано-Франківської області Косівщина – один з найцікавіших етнографічних регіонів України, перлина гуцульського краю, яка споконвіку вабила до себе людей неповторною красою природи, багатою культурою та історичною спадщиною, розмаїттям мистецьких виробів і самобутністю горян. Своєрідність цього краю, краса його природних ландшафтів, багатий тваринний і рослинний світ, народні звичаї, традиційна побутова культура, народні ремесла та невичерпні багатства фольклору в усі часи приваблювали і приваблюють нині до себе численних туристів не лише з України, а й багатьох країн світу.Регіональна благодійна організація «Центр громадських ініціатив» на Косівщині спільно з відділенням графічного дизайну Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв запрошує зацікавлених осіб до участі в роботі ІІІ Міжнародної Карпатської школи, яка присвячена питанням Етнодизайну. Проведення даного заходу у рамках міжнародного інвестиційного проекту "Карпатська академія Етнодизайну" заплановано на 4-7 липня 2014 року в місті Косові Івано-Франківської області. Учасники Школи візьмуть участь у традиційних майстер-класах з різних жанрів декоративно-прикладного мистецтва; храмовому святі Івана-купала; відвідають обістя майстрів народної творчості, автентичні природні карпатські святилища тощо (програма роботи Школи уточнюється і буде надіслана учасникам після підтвердження участі у запланованих заходах). Організатори Школи потурбуються про те, щоб слухачі мали можливість побувати в казковому Карпатському краю, відчути дихання гір, у вільний від навчання час полюбуватися чудовими гірськими пейзажами, послухати мелодії гуцульських музик, побачити й придбали унікальні вироби народних майстрів.Участь в роботі школи є безкоштовною. Оргкомітет надасть консультації щодо проїзду до місця проведення, проживання та харчування учасників Школи, а також забезпечить інформаційними та методичними матеріалами. Анкети-заявки на участь у заході приймаються до 1 червня 2014 року (зразок додається).Контакти: Регіональна благодійна організація „Центр Громадських Ініціатив”.Микола Близнюк, (067 408 16 67); Андрій Андрейканіч (097 222 34 09).Адреса: Майдан Незалежності 1/а, м.Косів, Івано-Франківська обл., 78600, Україна. Телефон/факс: (03478) 2-03-49. Е-mail: regcentr@online.ua.
ІІІ Міжнародна школа етнодизайну
Студенти віддлення графічного дизайну прийняли участь у
ІІ Всеукраїнському бієнале студентського знака і логотипа
В Київському державному інституті декоративно – прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука 4 та 5 квітня відбулось урочисте відкриття ІІ-ї Всеукраїнської бієнале студентського знака та логотипа.Подія стала справжнім святом, об’єднавши 20 відомих вищих навчальних закладів України, які виховують та навчають молодих дизайнерів. Два дні проведення бінале порадували відвідувачів та гостей неймовірною колекцією, що включає близько 300 студентських робіт, які буди надіслані з самих різних міст України: з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова, Луцька, Луганська, Ужгорода, Кривого Рогу, Івано-франківська, Косова, Миколаїва та Черкас. Виставка стала своєрідним підсумком рівня студентської підготовки за чотири роки, всі роботи присутні на виставці виконані з 2011 по 2014 року. Участь у конкурсі взяли 15 студентів, з яких 8 студентів: Бабінчук І., Курцеба Л., Фустов Н., Ніколюк Д., Остапенко Г., Слюсарчук Т., Радиш Ю., Українець О. пройшли конкурсний відбір, керівники проектів викладачі: Колтукова А.В., Андрейканіч А.І., Мартинюк С.Л.
Фотозвіт можна подивитись тут:
Автор Радиш Юлія.jpg |
---|
Автор Остапенко Галина.jpg |
Автор Курцеба Лілія.jpg |
Автор Слюсарчук Тарас.jpg |
Автор Бабінчук Іванна.jpg |
Автор Фустов Назар.jpg |
Автор Ніколюк Денис.jpg |
Автор Українець Оксана.jpg |
Виставка плаката присвячена
200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка
Творчість Шевченка постає чи не найвидатнішим всеєвропейським і світовим явищем, бо досі, як слушно зауважив Вадим Скуратівський, «вікове горе мас, по суті, не мало своїх літературних уст, не розверзалося ними, не прорізалося своїм художнім голосом». Були окремі літературні спроби, але настільки несміливі й наслідувальні стосовно панівної культури, що ставали панською іграшкою, а не грандіозним мистецьким явищем і національно-соціальним викликом, яким була творчість великого Кобзаря. Саме Шевченко вперше в історії порушив тисячолітню німоту соціальних низів. Тому “Кобзар” і має планетарне значення, саме українським словом вперше заговорили невідомі досі для елітарної культури світи, речником яких став українець, котрий своєю творчістю демократизував європейську та світову літературу. У виставці до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка взяли участь студенти Косівського училища ПДМ ЛНАМ (Вінтоняк Іванна, Кошеля Інеса, Фарилюк Марія, Яківчук Христина, ІІІ ХВ; Карп’юк Соломія, Луцька Тетяна ІІІ ХТ; Дьоміна Тетяна, Чорний Микола, ІІІ ХК), Косівського інституту ПДМ ЛНАМ (Андрейчук Христина, Баранович Едуард, Була Марія, Гордійчук Тетяна, Феденчук Андріана, І ГД; Марак Наталія, Никифорчин Олександр, Пашкова Ольга, Радиш Юлія, Стринадюк Христина, Федорук Андрій, Курцеба Лілія, Стефюк Іванна, ІV ГД) та Вільної академії красних мистецтв імені Великого кобзаря України (Близнюк Олекса, Козубенко Олександр, Черненко Артур). Куратори виставки Андрейканіч А.І, Близнюк М.М.Роботи виконані засобами комп’ютерної графіки та художнього оформлення. Оргкомітет
Повну експозицію робіт можна переглянути на сайті Косівського осередка наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка.
автор Курцеба Лілія.jpg |
---|
автор Федорук Андрій.jpg |
автор Стринадюк Христина.jpg |
автор Марак Наталія.jpg |
автор Радиш Юлія 2.jpg |
автор Стеф`юк Іванна.jpg |
автор Пашкова Ольга.jpg |
автор Радиш Юлія.jpg |
автор Курцеба Лілія.jpg |
Виставка “Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів” у Івано-Франківську
15 жовтня, в Івано-Франківському Краєзнавчому музеї відбулась виставка «Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції», відкриття виставки відбулося за участі заступника Посла Швеції в Україні пана Мортена Енбергаа.Спеціальний проект пройшов у Косівському інституті прикладного та декоративного мистецтва: студентські роботи на тему зміни клімату стали частиною виставки в Івано-Франківську, а три найкращі з них вирушили в подальшу подорож разом з основною експозицією.
Виставка “Плюс 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів” вирушає до Львова
Посольство Швеції в Україні, Шведський Інститут, МБО ІЦ «Зелене досьє» запрошують відвідати пересувну виставку "ПЛЮС 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції" у Львові з 5 по 22 листопада 2013 р. Виставка відбудеться 5 – 22 листопада 2013 р. в Мистецькій галереї Гері Боумена (Львів, вул. Наливайка, 18). 5 листопада, 17:00 - Відкриття виставки за участі Посла Швеції в Україні пана Андреаса фон Бекерата та шведської художниці Гелени Ліндгольм. 6 листопада, 11.00 - «Натхненна мова образів допомагає вирішити глобальні проблеми». Майстер-клас з екологічно відповідальної карикатури для студентів профільних вузів. Гелена Ліндгольм та Олександр Житніков. 6 листопада, 15.00 - «Натхненна мова образів допомагає вирішити глобальні проблеми». Майстер-клас з екологічно відповідальної карикатури для старшокласників. Гелена Ліндгольм та Олександр Житніков.
Після Копенгагенської конференції з питань зміни клімату (грудень 2009), де 25 скандинавських карикатуристів представили свої влучні та тривожні рефлексії на цю тему, Шведський Інститут ініціював мандрівний проект "Facing the Climate". Тепер, подорожуючи світом, експозиція доповнюється роботами карикатуристів відповідної країни. У 2011 році виставка розпочала подорож містами України. Протягом трьох років вона вже експонувалась у Донецьку, Дніпропетровську, Києві, Миколаєві, Полтаві, Харкові, Одесі та Івано-Франківську, а також на мультидисциплінарному міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST'13.
Переможці та керівники спецпроекту на відкритті виставки у Львові, разом з послом Швеції в Україні паном Андреасом фон Бекератом |
---|
IMG_5754.JPG |
IMG_5734.JPG |
IMG_5737.JPG |
DSC01738.JPG |
IMG_5706.JPG |
IMG_5713.JPG |
IMG_5712.JPG |
IMG_5729.JPG |
IMG_5724.JPG |
DSC01741.JPG |
RPmSTak2quw.jpg |